Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca Recruitment SRL recruteaza Ingineri Software pentru o companie multinationala din Olanda Compania este lider global in tehnologia de control wireless. Dezvolta soluții tehnologice de control si produce o linie larga de telecomenzi universale pre-programate, si accesorii audio-video (AV) care sporesc si simplifica experienta de divertisment la domiciliu. Aceasta include: - Telecomenzi pre-programate universale IR si RF - Circuite integrate pre-programate - Solutii software, firmware si tehnologice care pot controla urmatoarele dispozitive: televizoare, telefoane inteligente, tablete, console de jocuri conectate wireless care pot interacționa cu retelele de domiciliu. Nu percepem comision sau alte taxe! Oferta salariala: 45.000- 55.000 Euro brut/an in functie de experienta si performante -Se ofera bonus anual individualizat in functie de performante -Contract legal de munca -Asigurare si concediu anual platit Responsabilitati: -Ofera suport pentru implementarea noilor functii si pentru lansarea produselor -Rezolva problemele si ofera suport pentru produsele existente -Genereaza si valideaza SDK-uri (Software developer's kit) specifice clientului -Asista cumparatorul cu integrarea SDK-urilor in produsele cumparate -Coopereaza cu alti membri din acest departament pentru imbunatatirea produselor -Mentine si publica documentatie detaliata pentru metodele de construire si testare SDK -Mentine documentatii pentru procedurile de folosire si integrarea interfetei produsului -Demonstreaza aptitudini de organizare cu abilitatea de a gestiona si prioritiza proiecte multiple in timp util

Cerinte

-Disponibilitate de deplasare in UE, SUA, Japonia, Coreea -Diploma de licenta sau de master in informatica sau intr-un domeniu asemanator cu 6+ ani experienta -Limba Engleza la nivel avansat

5 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja