Detalii loc de munca

Descrierea jobului

INGINER STRUCTURIST Locaţia: Germania, zona la sud de Stuttgart Clientul nostru realizează dosarele de statică pentru: • clădiri mici, particulare • clădiri, hale de producţie industriale • săli multifuncţionale RESPONSABILITĂŢI: Ø Conceperea sistemului constructiv al clădirii şi planurile de infrastructură şi suprastructură pentru proiecte Ø Efectuarea calculelor statice şi/sau dinamice, utilizând programele specifice Ø Întocmirea şi verificarea planurilor de execuţie şi propunere de soluţii constructive Ø Crearea de sisteme statice ale structurilor şi prescrierilor pentru constructor/executant

Cerinte

CERINŢE: Ø Facultatea absolvită : Construcţii Civile Industriale şi Agricole Ø Experienţă în domeniul proiectării structurilor de beton armat şi a structurilor metalice Ø Bune cunoştinţe în utilizarea programelor specializate de calcul automat al structurilor de rezistenţă şi desen 2D Ø Competenţe avansate AutoCAD 2D Ø Experienţă în calcule statice şi desen tehnic Ø Limbi străine: germană - reprezintă un avantaj, sau ca alternativă engleză -avansat Ø Permis de conducere categoria B BENEFICII / ALTE DETALII:  Firma alfa-Horizont oferă angajaților noștri tot sprijinul necesar pentru integrarea în sistemul social german

1 pozitii disponibile 15 persoane au aplicat deja