Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: - O persoana cu reale abilitati de vanzare si dezvoltare portofoliu de business - Orientat catre prospectare piata, consolidarea si dezvoltarea relatiei cu clientii - Este relevant dar nu obligatoriu sa aibe un portofoliu de client permanenti. - Abilitati de comunicare si interrelationare obligatorii. - Adaptabil si flexibil in relatia cu clientii, abilitati de negociere si persuasiune in limite acceptabile. - Proactiv, organizat, disciplinat, cu o atitudine orientate catre “dorinta de a face treaba” si de a inspira incredere

Cerinte

Caracteristici profesionale obligatorii: - Experienta in vanzari (3 ani) in domenii cu spectru tehnic. Este relevant domeniul industrial: gaze tehnice, constructii, produse metalurgice. - Studii superioare in domeniul tehnic -avantaj - Cunostinte minime de operare PC (word, excel). - Permis auto, categ B, fara incidente majore - Limba engleza nu este obligatorie, prezinta doar un avantaj. - Disponibilitatea de a lucra pe teren 70-75% din programul de lucru Responsabilitati principale: - Preia portofoliu de clienti al companiei si il dezvolta - Cerceteaza piata si cauta noi oportunitati de vanzare a produselor companiei - Urmareste livrarea comenzilor si incasarea platilor la timp - Recupereaza datoriile la timp (fila CEC, BO, cash) - Negociaza conditiile comerciale - Isi realizeaza targetul lunar alocat - Intocmeste rapoarte de vanzari periodice si la cererea superiorului direct - Este orientat in permanenta catre clienti si nevoile acestora Beneficii: Salariul fix+ comision din incasari (se discuta la interviul cu angajatorul) - Bonusuri la performanta - Laptop, masina, telefon (se discuta la interviul cu angajatorul) - Cursuri de crestere a performantei Descriere companie: Activeaza in domeniul distributiei de consumabile pentru sudura si produse abrazive Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja