Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SERVELECT - suntem o companie românească, de 10 ani pe piaţă, specializată în domeniul serviciilor şi soluţiilor de eficienţă energetică. Misiunea Servelect este aceea de a sprijini industria şi clădirile comerciale din România şi în mod indirect familiile celor care lucrează în cadrul acestora prin identificarea oportunităţilor durabile de reducere a costurilor energetice operaţionale, prin finanţarea implementării soluţiilor necesare şi recuperarea investiţiei din economiile generate de către proiecte. Inginer automatist Responsabilităţi: • Efectuarea delegaţiilor onsite pentru colectarea informaţiilor şi realizarea caietului de sarcini pentru soluţiile tehnice de automatizare; • Elaborarea calculelor de dimensionare, devizelor de materiale şi a aparatajului necesar ofertării şi/sau execuţiei; • Elaborarea şi coordonarea proiectelor de automatizare industrială; • Setarea, parametrizarea şi programarea echipamentelor hardware: PLC-uri, convertoare de frecvenţă, echipamente transmisie date, senzori şi traductoare, echipamente achiziţii date; • Programarea/configurarea produselor software SCADA şi parametrizarea lor în funcţie de cerinţele proiectului; • Realizarea de deplasări la client pentru măsurători, parametrizare, reglaj şi punere în funcţiune a sistemelor proiectate. Beneficii: • Posibilitatea de dezvoltare şi perfecţionare continuă; • Domeniu de activitate dinamic şi variat din punct de vedere al proiectelor; • Acces la soluţii tehnice de ultimă generaţie şi cursuri de instruire; • Bonusuri semestriale de performanţă; • Posibilitatea de avansare în carieră.

Cerinte

• Minim 1 an experienţă în oferirea de soluţii pentru realizarea proiectelor de automatizare industrială; • Studii superioare tehnice, preferabil automatizări/electrotehnică/energetică; • Cunoştinţe avansate de utilizare a echipamentelor software şi hardware (SCADA, PLC, senzori, traductoare şi convertizoare), PC pentru achiziţie date şi parametrizare echipamente; • Experienţă în ofertare de aparataj electric; • Autorizare ANRE gradul II A şi II B (constituie un avantaj); • Experienţă în proiectarea de aparataj electric (constituie un avantaj); • Atenţie la detalii, meticulozitate; • Cunoştinţe de limba engleză la nivel mediu; • Permis de conducere categ. B.;

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja