Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Conduce nemijlocit activitatea incredintata de seful de santier sau conducerea sucursalei si urmareste incadrarea in graficul de executie aprobat; constata abaterile disciplinare, tehnice, tehnologice si propune conducerii sanctiuni, pedepse pecuniare sau alte masuri; ia masuri pentru protejarea vietii si sanatatii angajatilor romani si locali; la accidente de munca, abateri disciplinare, furturi, este obligat sa faca informare scrisa conducerii sucursalei; participa si supravegheaza asigurarea conditiilor de executie a lucrarilor: intreruperi de alimentare cu energie electrica, traversari de drumuri sau alte linii, accesul in teren si in zone speciale; intocmeste Referate de necesitate pentru cheltuieli curente, pe care le inainteaza aprobarii conducerii sucursalei; raspunde de evidenta si gestionarea corespunzatoare a materialelor importate sau preluate de la beneficiar, care au iesit pe lucrare; asigura conditii pentru depozitarea (spatiu, izolare, paza,...)materialelor, echipamentelor, sculelor si dispozitivelor utilizate la executia lucrarii, urmareste returnarea materialelor ramase dupa introducerea in opera catre depozitul propriu sau al beneficiarului, cu completare de documente semnate; participa la intocmirea documentatiei de inchidere tehnico – economica a lucrarilor la care a participat; participa la inventarierea patrimoniului impreuna cu Comisia de inventariere; la incheierea misiunii angajatilor intocmeste o caracterizare scrisa pentru fiecare lucrator roman din subordine si o inainteaza conducerii sucursalei; la venire/plecare in/din santier intocmeste un proces verbal de predare – primire de gestiune; participa la receptia cantitativa sau calitativa a bunurilor care intra in gestiunea santierului. Beneficii: salariul net 2.500 + cazare + diurna; Diurna care se adauga la salariu, pentru angajatii nostri este: pentru distante cuprinse intre 5 km si 150 km departare de la sediul sucursalei, valoarea diurnei este de 25 lei/ zi pentru distante cuprinse intre 151 km si 250 km departare de la sediul sucursalei, valoarea diurnei este de 32 lei/ zi pentru distante mai mari de 250 km , valoarea diurnei este de 40 lei/ zi Personalul are posibilitatea de a lucra in strainatate unde li se asigura cazare iar pe langa salariul din tara au o indemnizatie de trai cuprinsa intre 800 - 1.000 EUR/USD in functie de moneda tarii in care vor lucra; *Atentie: Nu se alege una din variante. Destinatiile sunt hotarate in functie de locatia locrarilor in momentul respectiv.

Cerinte

​Studii superioare in domeniul electric; Cunoasterea unei limbi straine (se recomanda limba engleza); cu si fara experienta; sa nu aiba antecedente penale; disponibilitte pentru lucrat in strainatate pentru perioade lungi ; onestitate si integritate morala - rezistenta fizica si sanatate; disponibilitate pentru lucru in echipa;

4 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja