Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Activitati specifice Verificarea si monitorizarea desfasurarii activitatii de proiectare a instalatiilor electrice in calitate de reprezentant al proiectantului, asigurandu-se ca lucrarea se desfasoara in conditii de calitate cu indrumarile Proiectantului. Pregatirea rapoartelor tehnice si preliminare dupa cum este necesar; Participa la procedura de testare si avaluare si furnizeaza rapoarte dupa cum este necesar; Raspunde la intrebarile contractorului si participa la sedintele din teren;Indeplineste alte sarcini conform solicitarilor adresate de catre Seful de Departament. Instalarea si configurarea computerului hardware/software si aplicatii; Rezolvarea problemelor de sistem si retea atunci cand este necesar; Verificarea echipamentelor informatice; Contribuie la elaborarea schemelor echipamentelor in detaliu, pentru realizarea lucrarii conform normelor de proiectare specifice; Intelege necesitatea privind calculele detaliate si cu ajutorul pregatirii si a mentorilor, munca va deveni eficienta alaturi de metodele de calcul folosite in acest domeniu; Promovarea metodelor sustenabile si de eficienta energetica in elaborarea planurilor si colaborarea cu Seniorul sau privind sistemele de implementare folosite de catre membrii echipei sale; Își actualizează cunoștințele tehnice conform noutăților din domeniu. Aplica și înțelege contractul, scopul precum și domeniul de aplicare privind rezolvarea proiectului. Se asigura ca se respecta normele de Sănătate și Securitate în toate domeniile de activitate din cadrul companiei; Se asigura ca sunt îndeplinite toate cerințele legale și statutare. Furnizează Șefului Direct actualizări periodice ale activității sale incluzând anumite riscuri și preocupări legate de aceasta. Participa și contribuie la ședințele din cadrul departamentului, atunci când este solicitat; Contribuie la strategia de lucru a departamentului incluzând susținerea strategiei de continuitate a desfășurării activității companiei; Se asigura ca sunt îndeplinite cerințele Sistemului de calitate al managementului precum și Durata de viata a proiectului în cadrul echipei și a proiectului; Completează pontajele la termenele solicitate; Răspunde cu privire la toate oportunitățile. Acorda feedback privind oportunitățile de dezvoltare a afacerii;Efectuează calculi a nivelului de iluminat din camera utilizând soft-ul Dialux; Stabilește încărcările de putere utilizând diferite soft-uri; Evaluează sistemele de legare a prizelor de pământ; Elaborează planuri privind infrastructura de proiectare a instalațiilor electrice, de iluminare ,joasa putere, precum și a sistemelor de proiectare privind avertizarea și protecția la incendiu, Securitate și stocare IT în 2D sau 3D asa cum este solicitat. Dimensionează și selectează tipurile de cabluri, utilizând diferite pachete de softuri; Elaborează schemele tablourilor electrice; Notează specificațiile proiectelor și stabilește programele pentru toate echipamentele; Elaborează listele de cantități Pregătește rapoarte de Due Diligence Colaboreaza cu Inginerii de Instalații mecanice și cu toți ceilalți din domeniile importante; Colaboreaza cu membrii echipei de proiectare pentru a transmite cerințele Departamentelor de Instalații Electrice și mecanice , la fel de bine precum un sumar al unui client; Efectuează și alte activități conexe necesare, solicitate în mod rezonabil de șeful de departament. Beneficii: Junior Engineer; salariu fix intre 2800 -3600 net negociabil în funcție de experienta Engineer: salariu fix intre 3700-4500 net negociabil în funcție de Posibilitate de avansare; Bonus de relocare; Asigurare medicala; Traininguri interne; Overtime compensat prin bani/ timp liber; Bonus anual; Mic dejun asigurat de companie în fiecare zi de vineri.

Cerinte

Experienta pe o poziție similara constituie avantaj; Diploma de Inginer care sa ateste acest fapt (Licență în Ingineria Instalațiilor Electrice/Construcții sau domeniul similar); Abilitatea de a mentine un inalt nivel in pregatirea si introducerea informatiilor cu multa precizie; Atentie la detalii si nivel ridicat de acuratete; Aptitudini profesionale privind utilizarea Microsoft 2010, AutoCAD; Rezistenta la stres; Organizarea eficienta a timpului de lucru; Angajatul trebuie sa respecte toate clauzele de confidentialitate din cadrul proiectelor in care este implicat; Excelente aptitudini interpersonale ; Lucrul in echipa; Excelente abilitati de comunicare; Abilitati de organizare; Capabil sa demonstreze o gandire inovativa; Intelegere a responsabilitatii personale; Interes activ in propria dezvoltare profesionala; Flexibilitate; Capacitate de a respecta termenele de livrare a lucrărilor.

4 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai