Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

1. Coordonează proiecte până la lansarea în producţia de serie: 2. Realizează calculul capacităţii maşinilor şi analizează încărcarea şi eficienţa utilizării capacităţii (input pentru procesul de investiţii, bugetare, dispoziţie). 3. Consultă şi este responsabil de punerile în funcţiune complexe 4. Coordonează şi / sau iniţiază procesul de modificare produs. 5. Pregăteşte şi adaptează documentaţia tehnică (protocoale de verificare, punere in functiune, indicaţii de service, etc.); 6. Asigură punerea la dispoziţie a utilajelor necesare în cazul deranjamentelor; 7. Întocmeşte documentaţii (de ex. Protocol de verificare, statistici, protocol de greşeli); 8. Este responsabil de crearea datelor specifice pentru calculaţii în procesul de ofertare şi bugetare şi de evaluarea riscului tehnic (RLA) în procesul de Dezvoltare Produs (IPR). 9. Determină timpii de ciclu în conformitate cu regimurile tehnologice omologate de către Tehnologia Centrală. Analizează evoluţia timpilor de ciclu. 10. Intocmeşte şi administrează FMEA. 11. Participă la activităţile de evaluare a rapoartelor 8D. 12. Participă la activităţi legate de proiecte de transfer, proiecte de optimizare a produsului şi proiecte de dezvoltare a produsului. 13. Administrează şi editează instrucţiunile de lucru locale. 14. Realizeaza analize periodice sau punctuale în domeniul de responsabilitate. 15. Participă la elaborarea şi gestionarea Flowchart-ului proceselor din departamentul de producţie.

Cerinte

Doar APLICANTI cu domiciliul in jud. Brasov, nu oferim pachet de relocare! Bun cunoscator al limbii engleze, lb. germana ar fi un plus. Bune cunostinte de proiectare AUTOCAD, desen tehnic, tehnologie, masini cu comanda numerica, programare, experienta in implementari produse noi.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja