Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

Pentru departamentul nostru de Dezvoltare Proces Piese de schimb căutam specialiști care să contribuie la dezvoltarea industriei auto internaționale. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste Descrierea poziției: Asigurare suport tehnic pentru transfer linii de producție din serie în producția de piese de schimb pentru proiectele din Draexlmaier Codlea și alte locatii Draexlmaier , prin modificarea/substituirea/centralizarea proceselor existente și omologarea proceselor noi. - analizează linia de producție existentă și procesele implicate și propune idei de restrângere a acesteia în baza cunoștințelor de realizare a acestor procese - realizează testele preliminare în vederea modificării procesului de serie existent și documentarea acestora (după caz și în colaborare cu specialiștii de proces, raport de încercări) - ajută la realizarea pieselor de omologare pentru procesele modificate - realizează matricea de tehnologii în strânsă colaborare cu responsabilul departamentului de Planificare unde subliniaza modificarile aparute intre proces serie/proces piese de schimb - participă la actualizarea layout-ului existent - planifică termenele pentru modificarea proceselor/utilajelor, organizează și urmărește implementarea acestora - acordă sprijin în întocmirea instrucțiunilor de lucru pentru procesele modificate; - coordonează și instruiește tehnic muncitorii în producția de piese de schimb pe parte de proces - întocmește piesele de referință pentru diverse măsurători ulterioare de proces - realizează măsurători necesare determinării capabilității proceselor/mașinilor și documentarea acestora ( MFU/PFU) - realizează piesele de referință din punct de vedere funcțional și estetic (conform cerințelor clientului) după realizarea modificării proceselor; participă la actualizarea documentației de calitate (PLP) împreună cu responsabilul de calitate - monitorizează procesele tehnologice și le îmbunătătește - realizează și supraveghează optimizările în cadrul proceselor și produsele de ETD - asigură transmiterea informatiilor către echipa de proiect, coordonează proiectul pe parte de modificări tehnologice

Cerinte

- absolvent de studii superioare cu profil tehnic - experienta minim 3 ani in iIdustria de Automotive - cunoașterea proceselor existente implicate în fluxul tehnologic de realizare a produselor de interior – constituie un avantaj - cunoștințe/experientă în domeniul tehnologiei maselor plastice: injectare, tehnologie scule, materiale, matrițe, pregătirea suprafeței, adeziv, sudare mase plastice, tehnici de îmbinare mase plastice, frezare, laminare - constituie un avantaj - cunoștințe bune de MS Office - cunoștințe de limba germană și engleză - nivel mediu - mod de lucru independent și în echipă - asumarea răspunderii proprii pentru definirea de tehnologii, mașini, matrițe, forme și dispositive necesare realizării proceselor în producția de piese de schimb - disponibilitatea pentru deplasări în străinătate în interes de serviciu - spirit autodidact - flexibilitate Ce oferim: Vă oferim posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante Veţi lucra în echipe internaţionale puternice, folosind tehnologii moderne în domeniul proiectării şi comunicării Veţi avea posibilitatea de a călători pentru diverse proiecte în Europa Veţi beneficia de programe performante de şcolarizare

1 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai