Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Inginer Programator 3D: Programeaza (analize si calcul) traiectorii in vederea controlului pieselor mecanice complexe din metale dure pentru aeronautica si auto (frezare uzinaj pe 5 axe - strunjire 2-5 axe); Programeaza in Quindos 7.6 Alte programe utilizate: Top Solid, Ofera consultanta tehnica personalului care utilizeaza masinile CNC; Respecta specificatiile si normele emise de clienti si/sau de organismele oficiale; Descrierea companiei: Carpat'in Work Solutions recruteaza pentru: Companie franceza specializata in domeniile: Aeronautica, Automobile de lux si de sport; Clienti prestigiosi cum ar fi: Airbus, Boeing, Bombardier, Rolls Royce, Mercedes, Porsche, Ferrari, Renault, BMW.

Cerinte

Candidatul ideal pentru: Inginer Proiectant 3D, cu experienta de programare Quindos 7.6 Calitati necesare : rigoare, capacitate de adaptare, munca in echipa, disponibilitate; Nivel studii: studii superioare; Cunostinte indispensabile: Quindos 7.6, Desen tehnic, Tolerante, Masuratori si Control Tri Dimensional; Cunostintele de Top Solid reprezinta un plus; Cunoasterea limbii engleze este obligatorie; Cunoasterea limbii franceze este un atu important. EXPERIENTA IN DOMENIUL AERONAUTIC SI/SAU AUTO ESTE OBLIGATORIE.

4 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja