Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SERVELECT - suntem o companie românească, de 10 ani pe piaţă, specializată în domeniul serviciilor şi soluţiilor de eficienţă energetică. Misiunea Servelect este aceea de a sprijini industria şi clădirile comerciale din România şi în mod indirect familiile celor care lucrează în cadrul acestora prin identificarea oportunităţilor durabile de reducere a costurilor energetice operaţionale, prin finanţarea implementării soluţiilor necesare şi recuperarea investiţiei din economiile generate de către proiecte. Inginer proiectant electric Responsabilităţi: • Efectuarea releveului instalaţiilor la client; • Elaborarea calculelor de dimensionare, devizelor de materiale şi a aparatajului necesar ofertării şi/sau execuţiei; • Elaborarea proiectelor de instalaţii electrice de joasă tensiune şi automatizări industriale/civile; • Realizarea de deplasări la client pentru măsurători, parametrizare, reglaj şi punere în funcţiune a sistemelor proiectate. • Realizare documentaţii tehnice; Beneficii: • Posibilitatea de dezvoltare şi perfecţionare profesională continuă; • Domeniu de activitate dinamic şi variat din punct de vedere al proiectelor; • Acces la soluţii tehnice de ultimă generaţie şi cursuri de instruire; • Bonusuri semestriale de performanţă; • Posibilitatea de avansare în carieră.

Cerinte

• Minim 1 an experienţă în proiectarea de instalaţii electrice de joasă tensiune şi automatizări industriale/civile; • Studii superioare tehnice, preferabil automatizări/electrotehnică/energetică; • Cunoştinţe bune de operare cu un soft de proiectare dedicat - EPLAN, Electric, P8 (constituie un avantaj); • Experienţă în testare şi punere în funcţiune în teren; • Experienţă în oferirea de soluţii tehnice către beneficiari (constituie un avantaj); • Autorizaţie ANRE gradul II A şi II B (constituie un avantaj); • Atenţie la detalii, meticulozitate; • Cunoştinţe de limba engleză la nivel mediu; • Permis de conducere categ. B.;

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja