Detalii loc de munca - Ungaria

Descrierea jobului - Ungaria

Responsabilitățile tale: • modelarea componentelor mecanice și crearea desenelor tehnice în Catia v5; • analizarea echipamentele și componentele rotative proiectate (rulmenți, axuri); • crearea, modificarea și implementarea desenelor tehnice noi; • actualizează schimbărilor BOM în SAP (dimensiune, toleranță); • planificarea implementărilor proiectelor împreună cu managerul de proiect și resprezentantul pe fabrică; • generarea documentului de validare a proiectului împreună cu un plan de testare sau un plan FEM; • testarea soluțiilor și predarea lor spre a fi aprobate de către PTR (responsabil tehnic produs); • cererea de achiziții (în SAP) pe baza cunoștințelor despre produs; • menținerea unei evidențe pentru golirea stock-urilor și a lanțurilor de aprovizionare; Condiții și beneficii: • salariul se va stabili în funcție de experiența fiecăruia; • program de lucru full time, 8 ore/zi; • contract pe perioadă determinată de 3 luni de zile; • pachetul de beneficii va fi discutat în cadrul unui interviu.

Cerinte

Cerințe: • studii superioare absolvite (domeniul mecanic, tehnic, inginerie); • cunoștințe solide și practice de operare Catia v5 și Enovia; • abilitatea de a citi foarte bine planuri tehnice; • cunoștințe a modului de operare Tool & die, GD&T și Tolerance Stack-up (avantaj); • experiență privind testarea în fabricație; • cunoștințe de limba engleză la nivel avansat; • persoană meticuloasă, cu capacitate de analiză și sinteză.

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai