Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam ingineri pentru producător de benzi transportoare pentru industria alimentară si utilaje de ambalat, Middelburg, Olanda. Firma isi desfasoara activitatea in domeniul automatizarilor industriale (servicii de consultanta si dezvoltare a diferitor produse/elemente pentru automatizare industriala). Domeniul de specializare este motion control (in special utilaje de ambalat). In cadrul firmei se lucreaza cu diferite sisteme de operare, de exemplu, Codesys, Siemens, Hitachi, Mitsubishi, Weintek and Reliance. Activitati: - Activitati individuale de pregatire si scriere a programului de software pentru diferite proiecte de automatizare - Activitati individuale de pregatire si schitare a instalatiilor electrice - Dezvoltarea, instalarea si testarea utilajelor industriale, conform specificatiilor clientilor (munca de echipa) - Instalarea utilajelor la locatia clientului (zona Benelux, dar si in afara) Cerințe: • Studii relevante în domeniul tehnologiilor electrice, tehnologiilor de control sau automatizărilor industrial; • Experiență de muncă cu sisteme SCADA/PLC (ex. Siemens S7, WinCC, Allen Bradley, ControlLogix, PanelView) ; • Experiență si/sau cunostinte in domeniul electrotehnicii si automatizarilor industriale • Capacitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa • Experiență de muncă sau afinitate cu industria alimentară; • Engleza la nivel avansat; • Permis de conducere cat B; • Certificat VCA sau disponibilitatea de a il obtine in Olanda Disponibilitatea de a călători pe teritoriul Olandei și Benelux la clienții companiei. Se oferă: Condiții salariale atractive Posibilitatea de a lucra într-o companie olandeză tânără și în creștere continuă, unde se pune preț pe inițiativa proprie și se ține cont de ideile angajaților Cazare și transport asigurate Angajare pe termen lung

Cerinte

Cerinte: - Sa poata lucra independent - Sudii universitare in domeniul electrotehnic si cunostinte despre instalatii industriale - Experienta cu Autocad Electrical - Experienta cu functiile mentionate mai sus - Flexibilitate si capacitatea de a lucra eficient in echipa

5 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja