Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Ne cautam coleg cu experienta de minim 2 ani in proiectare/ofertare! Daca ti-ar placea sa lucrezi intr-o echipa vesela, alaturi de oameni deschisi in a-ti oferi suportul oricand ai nevoie, care muncesc, dar se si distreaza impreuna, sa ai oportunitatea de a te dezvolta intr-un mediu creativ si plin de provocari, vino in echipa Servelect! Ce responsabilitati vei avea pe acest post: Vei participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate, confirmand necesitatea comenzilor de echipamente si materiale; Vei stabili costurile cu manopera in functie de resursele si locatia de executie aferente lucrarilor ofertate; Vei realiza solicitari de oferta pentru cotarea echipamentelor si utilajelor; Vei incadra echipamentele electrice ce alcatuiesc oferta in listele de preturi si in codificarea furnizorilor; Vei stabili costurile cu materialele; Vei studia cererea de oferta pentru a stabili parametrii de configurare a proiectului; Vei realiza ofertele tehnice si vei asigura suportul tehnic/comercial referitor la serviciile/echipamentele energetice; Vei realiza partea scrisa si partea desenata dintr-un proiect energetic; Vei configura din devizul de echipamente desenul/proiectul tehnic in soft-ul de proiectare; Vei lista proiectul si il vei preda echipei de executie alaturi de documentele insotitoare executarii; Vei urmari executia proiectului si vei raspunde de respectarea proiectarii in executie; La solicitarea clientului, vei participa la luarea deciziei asupra persoanei care se va deplasa la client, pentru realizarea de masuratori; Te vei deplasa la fata locului (cu echipa de electricieni) si vei decide asupra modalitatii in care se efectueaza masuratori, in functie de necesitatile proiectului; Vei intocmi raportul de deplasare si ante-masuratori; Te vei asigura ca se respecta normele de protectie a muncii si ca lucrarea se realizeaza conform documentatiei; Vei intocmi procesul verbal de punere in functiune; Vei preda documentatia tehnica aferenta clientului.

Cerinte

Studii superioare: profil tehnic (electrotehnica/electroenergetica); Minim 2-3 ani experienta pe un post similar; proiectare electrica si ofertare tehnica; Cunostinte ale legislatiei in vigoare in materie de proiectare + ordine ANRE; Cunostinte bune in ceea ce priveste programele de proiectare: Autocad, Eplan, Devize, Mathcad, Modelare de retele electrice; Softuri de la furnizorii de echipamente energetice; Cunostinte in ceea ce privește materialele si echipamentele electrice; Limba engleza la un nivel mediu-avansat; Organizare si atentie la detalii; MS Office; Permis de conducere cat. B; Atestarea ANRE pentru proiectare si executie instalatii si echipamente electrice si/sau tangenta cu partea de automatizari si actionari electrice constituie avantaje. Beneficii: Un pachet salarial atractiv; Si alte surprize despre care iti povestim la interviu!

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai