Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam inginer sef de sectie pentru o companie de articole din cauciuc cu sediul in Afumati. Responsabilitati: * sa urmareasca si sa raspunda de exploatarea rationala a utilajelor si masinilor din dotare, in scopul cresterii indicelui de folosire al acestora; * sa verifice incadrarea in normele de munca; * sa asigure si sa urmareasc respectarea disciplinei tehnologice, preocupandu-se de imbunatatirea proceselor tehnologice, de introducerea procesului tehnic de productie; * sa autoevalueze nivelul de pregatire permanent prin comparatie cu noutatile din domeniu * sa verifice indeplinirea sarcinilor de catre oamenii din subordine; * sa centralizeze cererile de produse * sa coreleze comenzile de la producatori cu solicitarile clientilor; * sa asigure pentru personalul sectiei rechizitele si celelalte consumabile, precum si echipamentele necesare desfasurarii activitatii in bune conditii; * sa raspunda de aplicarea dispozitiilor legale in vigoare si de respectarea reglementarilor interne de catre sectorul pe care-l coordoneaza (C.C.M., R.O.F., R.O.I., Decizii, Note de Serviciu); Beneficii: * Pachet salarial atractiv, negociabil * Mediu de lucru placut, stabil

Cerinte

Candidatul ideal: * cunoasterea pachetului de Microsoft Office la nivel avansat ( in special Word si Excel) * Carnet de conducere categoria B * Experienta pe un post similar de peste un an jumate

5 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja