Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati In cadrul echipei existente si sub indrumarea Managerului de proiect veti aduce expertiza dumneavoastra in dezvoltarea proiectelor JAVA/J2EE de creeare de aplicatii, pentru care veti avea urmatoarele responsabilitati: Analiza / Proiectare : • Elaborare specificitati functionale • Proiectare specificitati tehnice detaliate Corectarea problemelor detectate pe parcursul activitatilor de dezvoltare, proiectare sau analiza. Dezvoltare : • Realizare si/sau pilotarea testelor unitare si realizarea aplicatiei (prototipuri si module) • Codare si testari (peer review) • Armonizarea si industrializarea ansamblului de componente si aplicatii Testare : • Redactarea si executia testelor de integrare si validare • Prezentare propuneri in termeni de optimizare a performantei functiilor deja realizate Implementare: • Elaborarea documentatiei tehnice a aplicatiilor dezvoltate : dosare de instalare, exploatare si implementare.

Cerinte

Profil ideal: Absolvent de studii superioare, lunga durata, specializare Informatica/Matematica- Informatica/Automatizari si Calculatoare, aveti o experienta de minim 2 ani in proiectare si dezvoltare in limbaj de programare JAVA in arhitecturi distribuite (N-tiers, middleware, SOA, Web services), intr-un mediu multiplatforma(Linux, Windows). Sunteti un bun vorbitor de limba franceza (obligatoriu) Sunteti capabil de a finaliza cu succes si in completa autonomie misiunile care va sunt incredintate.Dati dovada de rigurozitate, organizare si dinamism, aptitudini indispensabile pentru a evolua intr-un astfel de post. Sunteti recunoscut pentru abilitatile dvs de comunicare si va place lucrul in echipa. Localizare Tara : Franta Nivel studii Bac +5 (nivel de 4/5 ani de studii superioare in informatica –universitate , studii de inginer) Ani de experienta : minim 2-3 ani in dezvoltarea JAVA/JEE Tipul contractului : Contract perioada nedeterminta

4 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja