Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Jobdistrict recruteaza INGINER SUDOR pentru proiectare tehnologica pentru o importanta societate din Galati. Societatea este producatoare de echipamente navale, mecanice, electrice precum si mecanisme pentru instalatii tehnologice cu aplicatie in industria metalurgica. DETALII JOB: Tip contract: perioada nedeterminata Data angajarii: Decembrie 2017 Salariul: se negociaza la interviu Responsabilitati: - Organizarea si controlarea activitatii de sudura in conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru din Manualul de asigurare al calitatii ; - Responsabil tehnic cu sudura, autorizat ISCIR privind operatiile de montare/ reperare macarale, precum si asumarea obligatiilor ce decurg din aceasta, in conformitate cu CR7/2-2003 si CR9/2- 2003 ; - Avizeaza sudura produselor pentru care urmeaza a se intocmi oferta tehnica si de pret, urmarind existenta procedeelor de sudare omologate, posibilitatile de executie a sudurilor si a controlului nedistructiv, precizia dimensionala si tolerantele acestora ; - Analizeaza documentatia de executie a produselor contractate, stabilind solutia optima de realizare a sudurilor si face observatiile necesare pe care le aduce la cunostinta proiectantului ; - Stabileste necesarul de SDV uri pentru sudare reper, sub ansamblu, produs ; - Elaboreaza tehnologii de executie pe baza documentatiei tehnice, asigurand conditiile de calitate si parametrii tehnico-functionali, precum si incadrarea in normele de consum de materiale si manopera ; - Elaboreaza tehnologii de sudare si control pentru produsele cu volum mare de sudura si/sau cu suduri de importanta deosebita si avizarea lor cu diferite societati de clasificare ; - Elaboreaza documentatia si urmareste omologarea procedeelor de sudare si autorizarea sudorilor cu societatile de clasificare si ISCIR ; - Stabileste pentru fiecare produs consumul de materiale tehnologice pentru sudare si manopera pentru operatiile de sudare ; - Acorda asistenta tehnica in timpul desfasurarii procesului de productie ; - Reactualizeaza documentatia tehnologica in functie de modificarile survenite in timpul executiei si dupa probarea produsului ; - Analizeaza si avizeaza inlocuirile de material din documentatia de executie din punctul de vedere al sudabilitatii si al compatibilitatii cu materialul de adaos ; - Rezolva reclamatiile si sesizarile asupra calitatii produselor datorate unor cauze tehnologice ; - Elaboreaza tehnologii de sudare avizate cu diferite societati de clasificare pentru remedierea pieselor cu defecte de turnare ; - Acorda asistenta tehnica pentru diferitele operatii de remediere prin sudare ; - Stabileste norme de manopera si de materiale pentru craituire si sudare la notele de rebut sau remaniere intocmite de serviciul IMC ; - Innoirea tehnologiilor de fabricatie si introducerea de noi dispozitive de sudare, in vederea cresterii gradului de mecanizare a operatiilor de sudare ; - Efectuarea de analize tehnico-economice in vederea stabilirii celor mai avantajoase tehnologii de sudare - Asigura instruirea sudorilor pe baza unui program elaborat la nivel de societate, in vederea insusirii de catre acestia a noilor tehnologii si a noilor procedee de sudare ; - Avizeaza produsele care i se repartizeaza si urmeaza sa se execute ; - Intocmeste pregatirea tehnologica a acestora la lansarea in fabricatie, cum ar fi: stabileste itinerariul tehnologic, stabileste necesarul de SDVuri, elaboreaza listele de repere pentru debitare ESAB si manual, elaboreaza listele de desene ebos, intocmeste necesarul de cooperare si programul de probe ; - Cunoaste in amanunt stadiul executiei al produselor noi de care raspunde precum si toate problemele legate de realizarea acestora ; - Elaboreaza norme si masuri de protectia muncii specifice la introducerea de utilaje noi sau procese tehnologice noi in productie ; - Isi insuseste procedurile SAQ si intocmeste procedurile operationale; - Executa alte lucrari ocazionale dispuse de seful de atelier.

Cerinte

- absolvent al unei facultati tehnice cu specializare pe utilajul si tehnologia sudarii; - autorizatie de inginer sudor european/international; - cunostinte tehnice aprofundate; - experienta cu lucrul in AUTOCAD; - minim 3 ani experienta intr-o societate cu profil de fabricatie similar (producator de echipamente din industria constructoare de masini, navala, metalurgica, chimica, piese de schimb, masini agricole).

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai