Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sarcini şi Responsabilităţi:  Locația: Germania, zona Stuttgart  Asigurarea proiectării şi/sau reproiectării pieselor respectiv a motoarelor și angrenajelor electrice;  Implicarea directă în domeniul de cercetare/elaborare proiecte noi;  Implicarea în asistarea la montarea produselor, punerea în funcţiune a utilajelor şi echipamentelor;  Realizarea desenelor de execuţie şi montaj;

Cerinte

Cerinţe:  Studii de specialitate: absolvent al unei Facultăţi cu Profil Tehnic: Construcţii de Maşini, Mecanică, Mecatronică, Electrotehnică;  Experienţă pe un post similar sau în proiectare pe o perioadă între 2-5 ani;  Experiență în construcția de motoare, angrenaje electrice- avantaj  Cunoştinţe nivel avansat în utilizarea programelor CAD  Cunoştinţe de limbă germană;  Permis de conducere categoria B; Beneficii:- contract de muncă german pe perioadă nelimitată, - salariu motivant; alfa-Horizont oferă tot sprijinul necesar candidaților pentru integrarea în sistemul social german. Alfa Horizont Romania

2 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja