Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Personal Agentur Groeschke selecteaza ingrijitori la domiciliu Austria femei si barbati. Conditii munca in Austria ingrijitor la domiciliu: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - plata salariului se face in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate de catre familie direct ingrijitorului in numerar. - contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (schimb la doua luni sau lunar, exceptie cazurile noi unde primul schimb vine la cererea primului ingrijitor). - plata este 40 - 45 - 55 euro/zi in functie de dificutate caz si numar persoane, minus asigurari, cazare si masa gratuite. - comision, poate fi platit in doua modalitati: a) 300euro/an se platesc din primul salariu (garantam minim 6 luni activitate pe an) b) 100euro din primul salariu + 50 euro/luna lucrata pe termen nelimitat. Comisionul include traduceri, inregistrare sau transfer Gewerbe, inregistrare domiciliu secundar la familie, contract de munca. - drumul nu se deconteaza.

Cerinte

- limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire. - rabdare si umanitate. - pricepere in treburi casnice. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni la momentul incheierii contactului (daca aveti Gewerbe activ putem renunta la cazier si ne trimiteti e-cardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - act identitate (C.I.) scanat color. - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz). Actele pot fi trimise direct la adresa de mail.

14 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja