Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Conditii munca in Austria ingrijitor la domiciliu: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - plata salariului se face in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate. - Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (schimb la doua luni, exceptie cazurile noi unde primul schimb vine la cererea primului ingrijitor). - plata este 45 - 50 euro pe zi in functie de dificutate caz, minus asigurari, cazare si masa gratuite.

Cerinte

- limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire. - rabdare si umanitate. - pricepere in treburi casnice. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni la momentul incheierii contactului (daca aveti Gewerbe activ putem renunta la cazier si ne trimiteti e-cardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - act identitate (C.I.) scanat color. - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz). Actele pot fi trimise pe mail la adresa afisata pe sitte.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara Sub 6 luni

Limbi straine necesare Germana

3 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja