Detalii loc de munca

Descrierea jobului

MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care se dezvoltă dinamic și oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei în domeniul serviciilor de îngrijire. Datorită experienței noastre îndelungate , știm cum să asigurăm locuri de muncă verificate cât și sprijin profesional pentru îngrijitorii /îngrijitoarele care colaborează cu noi. Muncă pe perioada Sărbătorilor de Crăciun în Germania ( plătim primă suplimentară 300 € brut) începând din data de 13.12.2015 Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: are 76 de ani, 170 cm și 68 kg. Doamna a suferit un accident vascular cerebral, si sufera de diabet. Nu are un grad de boala dat. Are usoare probleme cu vorbitul. Nu are probleme cu orientarea in timp si spatiu. Se deplaseaza singur sau cu ajutorul altei persoane. Poarta scutece sau absorbante care pot fi schimbate. Nu se trezeste noaptea. Locul unde este disponibil postul: Langa Hamburg Condiții la locul de muncă: Doamna stă singur la casa .Pentru ingrijitoare disponibila camera separata. Nr ref.BR1312 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Oferim: • NU PERCEPEM COMISIOANE ! • Salariu de 1150€ net lunar (Plus prima de 300€ brut pentru perioada de Sărbători) • Începerea muncii pe 13.12 până pe 01.02.2016 • Plata salariului la timp • Locuri de muncă legale și sigure - contribuții plătite, • Asigurare medicală suplimentară, • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania, • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență , • Organizăm plecarea și întoarcerea, • Prime atractive pentru recomandarea unei ingrijitoare noi, • Prime și bonusuri pentru munca în timpul sărbătorilor. PUTEREA PRIMELOR DE SĂRBĂTORI:  Cele mai mari prime – pleacă cu noi și primești 300 € brut  Cadouri atractive PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00) e-mail: Sit-ul nostru Facebook

Cerinte

Cerințe: • Experiență în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă și bolnave, • Stare de sănătate bună, • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional avansat • Sensibilitate la nevoile altora. Bine văzut dar nu obligatoriu: • Permis de conducere categoria B activ și pregătirea de a conduce pe teritoriul germaniei

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja