Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentia noastra de recrutare selecteaza o fata pentru o familie din Cheshire, Anglia. Aceasta trebuie sa aiba experienta in lucrul cu caii (calarit, ingrijit etc.). Familia are 2 copii in varsta de 7 si 5 ani. Salariul este de 100 Lire sterline/saptamana. Responsabilitati: - Ingrijirea cailor familiei gazda si supravegherea lor; - Pregatirea copiilor si a cailor pentru calarie, - Intretinerea curateniei, - Plimbarea copiilor familiei in orele de calarie etc. Familia gazda ofera: - Salariu de 100 Lire sterline/saptamana; - Cazare gratuita; - Masa gratuita. Documente necesare pentru inscriere: - CV limba engleza + poza cu zambet + Aplicatia Mother Help; - 1 Fotografie tip pasaport; - 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office; - Poze cu copii pe care i-a ingrijit/supravegheat anterior; - Copie pasaport / Copie C.I; - Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in engleza; - Copie ultima diploma de studii; - Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”; - Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic”; - Copie carnet de munca (daca a avut intocmit); - Copie acte de calificare (daca aveti); - Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii; - 2 recomandari in original, in limba engleza, de la angajatori anteriori; - Dear Family Letter. Costurile suportate de candidat: A) Tarif dosar: 360 lei B) Tarif de mediere: 400 lire – se plateste dupa primul castig, insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni: - 300 lire, daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de munca cu angajatorul, inainte de plecarea din tara sau - 200 lire, daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. C) Bilet de avion. * Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

Cerinte

Se cere: - Cunoasterea limbii engleze la nivel bun; - Experienta in lucrul cu caii (calarit, ingrijit etc.) Candidata trebuie sa aiba o personalitate placuta, sa fie serioasa, responsabila si muncitoare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja