Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Promotie pana la 15 DECEMBRIE 2015: Tariful de inscriere este ZERO. Acum ai sansa sa pleci la munca absolut GRATUIT ! Nu se percepe comision de mediere !!! ORICINE CUNOASTE LIMBA ENGLEZA LA UN NIVEL CONVERSATIONAL BUN SE POATE ANGAJA ! NU EXISTA COSTURI ASCUNSE !!! Avantajele programului: a) Candidatii selectati vor incheia foarte repede contractual de munca cu compania pentru care vor muncii in domeniul ingrijirii copiilor si vor pleca foarte repede in Anglia, la respectiva companie. b) In domeniul ingrijirii copiilor, candidatii lucreaza 39 ore / saptamana, ore suplimentare platite c) Toti candidatii vor avea parte de un stagiu de pregatire la sosire in Anglia si pe parcursul derularii contractului de angajare d) Candidatii care opteaza pentru acest program au beneficiul de a incepe munca intr-un sector de activitate foarte stabil si in continua dezvoltare in Marea Britanie, in care pot avea castiguri financiare bune si alte satisfactii profesionale e) Contract de munca permanent, primele 6 luni de munca perioada de proba f) Cazare GRATUITA pentru primele 3 luni de zile g) Mancarea GRATUITA in timpul orelor de munca h) Acces la plan de cariera i) Biletului de avion GRATUIT platit in avans sau decontat la sosire in Anglia, in functie de profilul candidatului si interviu j) Biletul de avion de retur GRATUIT, daca nu au existat abateri disciplinare grave. Salariul orar de baza: - 6,70 GBP / ora si 8 GBP/ora dupa absolvirea cursului nivel 3 de ingrijire copii si tineri - 28GBP + rata orara de baza / ora pentru orele de munca solicitate neasteptat pe timp de noapte Responsabilitati: - Se ocupa in principal cu asigurarea confortului copilului / tanarului - Asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia - Acordarea ingrijirilor igienice - Mobilizarea si transportul - Supravegherea starii de sanatate - Respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale - Acordarea primului ajutor, in caz de nevoie - Gestionarea resurselor alocate - Asigurarea conditiilor igienico-sanitare - Completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. Program de lucru: se lucreaza 39 de ore/saptamana in ture, se cere disponibilitate pentru a efectua ore suplimentare atunci cand este nevoie

Cerinte

- Pe o scara notabila de la 1 la 10, candidatii trebuie sa vorbeasca limba engleza de cel putin nota 7,5 - Se cauta persoane cu simtul umorului bine dezvoltat, pozitive, organizate, oneste si de baza, empatice, calme, capabile de a interactiona proactiv cu pacientii, sanatoase, comunicative, si flexibile - Nu este obligatoriu, dar reprezinta un avantaj la selectie detinerea unui permis de conducere sau acces la alt mijloc propriu de deplasare - Se cere experienta intr-un mediu profesional sau neprofesional cu ingrijirea persoanelor vulnerabile (copii, tineri, adulti, batrani)

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja