Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Ingrijirea persoanelor varstnice la domiciliul acestora. Incluzand: menajul locuintei, pregatit mancare, supravegherea persoanei in varsta,ajutor la cumparaturi, insotire la vizitele medicale. Administrarea medicatiei in caz de nevoie; Oferim: - Salariu net lunar intre 800-1200 EURO - Angajari legale si sigure - Asigurare medicala. In plus beneficiati de o asigurare de sanatate privata pentru cazurile medicale de urgenta. - Transport gratuit Romania-Germania-Romania - Cazarea si masa asigurata - Suport 24/24 pe toata perioada contractului. Posibilitatea de a lucra imediat si fara taxe si comisioane.

Cerinte

Solicitam candidatiilor sa detina: - Cunostiinte reale de limba germana la nivel conversational; - Experienta minim 3 luni de zile(in familiei sau in afara familiei) in ingrijirea persoanelor in varsta sau bolnave; - Permis de conducere cat B (optional); - Rabdare si intelegere in relatia cu ceilalti.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

50 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja