Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Live-in careres in Germania (Frankfurt) Oferta salariala 600 - 1000 EUR/Luna NET Responsabilitati: - Asigurarea igienei corporale pentru persoanele asistate/beneficiari (toaleta partiala sau totala; schimbarea lenjeriei de pat si de corp, ajutor la imbracat si dezbracat; ajutor la satisfacerea nevoilor fiziologice); - Asigurarea alimentatiei corecte: ajutor la prepararea hranei; alimentarea persoanei, activ sau pasiv; - Supravegherea administrarii tratamentului oral; - Efectuarea unor mobilizari active si pasive; - Efectuarea unor activitati si servicii menajere (curatenie , ajutor la spalat, etc.) strict legate de buna desfasurare a actului de ingrijire , de confortul ingrijitorului sau a persoanei ingrijite; - Alte servicii (cumparaturi, achitarea unor facturi) in limita timpului disponibil;

Cerinte

Experienta in domeniu 1 an+; Limba germana - nivel B1, interemediar; Experienta in strainatate - constituie avantaj; Permis auto - Categoria B - constituie avantaj; Contract - 3luni-1an;

10 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja