Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam doamne cu varsta maxima 60 ani pentru lucru in Italia.Post: Ingrijitoare varstnici(badanta).Locurile de munca vacante sunt in centrul si sudul Italiei. Se ofera contract nedeterminat, cu perioada de adaptare de 6 luni.Locul de munca initial poate fi schimbat pentru motive temeinice sub conditia unui preaviz de 15 zile. Motivele de schimbare ale locului de munca: decesul persoanei varstnice, comportament inadecvat al persoanei/familiei acesteia etc. Se ofera cazare si masa gratuite+ salariu lunar net calculat dupa cum urmeaza: -600 euro net lunar badantele care nu vorbesc limba italiana sau vorbesc italiana nivel incepator - 700-800 euro net lunar badantele care vorbesc limba italiana mediu avansat. Programul de munca nu este unul fix ci depinde de nevoile persoanei careia i se asigura ingrijire.O zi pe saptamana este libera(nu neaparat duminica). Pentru aceste pozitii vacante sunt preferate persoane care cunosc specificul muncii, sunt adaptabile la cerintele acestei activitati, sunt dispuse sa lucreze in functie de programul stabilit de familia persoanei care are nevoie de ingrijire. Daca exista persoane interesate, le rugam sa trimita aplicatia inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre.Aplicatia va consta in CV redactat in romana/italiana insotit de fotografie color corp intreg.

Cerinte

Cerinte obligatorii: - doamne/domnisoare cu varsta maxima 60 ani - disponibilitate de lucru in regim de program prelungit - rabdare cu persoanele varstnice si adaptabilitate la cerintele acestora - cunostinte de limba italiana(nu sunt obligatorii dar prezinta avantaj pentru salarizare) - seriozitate si comportament civilizat - disponibilitate pentru a se prezenta la post conform cerintelor angajatorului - acceptarea conditiilor cuprinse in oferta recrutorului

25 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja