Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare 2 vârstnici , Ludwigsburg Germania , 21 iunie Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Doamna are 81 de ani , 154 cm si 36 kg. Are grad de boală Suferă de afecțiuni specifice vârstei , osteoporoză, început de demență și depresie. Doamna nu are probleme cu comunicarea dar orientarea în timp și spațiu cât și cea personală este un pic tulburată.Doamna se deplasează cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator .Are nevoie de ajutor in timpul spălatului și igienei corporale.În baie este instalat un lift special pentru spălarea persoanelor vârstnice .Este parțial incontinentă și poartă absorbante.Din când în caând se trezește noaptea.Doamna bea și mănâncă singură , de asemenea se îmbracă și dezbracă singură. Domnul are 79 de ani 185cm si 83kg.A suferit un accident vascular cerebral, suferă de asemenea de insuficiență cardiacă și Parkinson.Are ușoare probleme cu comunicarea dar nu are probleme cu orientarea.Se deplaseaza cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator. Domnul nu suferă de incontinență, bea și mănâncă singur, de asemenea se îmbracă și dezbracă singur. În sarcinile îngrijitoarej în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientilor intra: Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile, spălatul hainelor , călcatul hainelor. Ajutorul pacientilor la acticitățile de zi cu zi , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber penru pacienți. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată printre altele internet și baie . Salariul 1200€. Vă rugăm în aplicații să treceți clauzula de mai jos: Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe.Conform legii nr. 677 din 2001.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel conversațional/avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja