Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare Varstnica Overath 21.06 Beneficii: 1. NU PERCEPEM COMISIOANE !!! 2. Contract legal 3. Salariu atractiv și posibilitatea de a obține prime atractive pentru: a. munca în timpul sărbătorilor b. recomandarea unei îngrijitoare c. recomandarea unei familii 4. Asigurare socială şi medicală 5. Cazare şi masă asigurată 6. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea Căutăm îngrijitoare pentru o doamna de 80 de ani , 60 kg.In localitatea Overath .Doamna sufera de Parkinson si incontinenta.Se deplaseaza cu cadru rolator . În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra:Asistența pacientei în timpul dusului și igienei corporale,.Curățenia în casă , pregătirea meselor , spălatul hainelor si călcatul acestora. Asistența pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic, plimbări , organizarea timpului liber pentru pacientă. Doamna sta la casa cu sotul care nu necesita ingrijire.In acest moment Doamna este la spital si nu se stie cand va iesi de acolo. De aceea ingrijitoarea deocamdata are numai grija de casa si face mancare pentru sotul Doamnei. Salariu 1150 € net lunar Persoanele interesate ne pot contacta prin e-mail pe numărul de telefon (de luni pana vineri intre orele 9-17), pe skype:medipe.romania sau messenger ID:mediperomania;Facebook

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel conversațional avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. PERMIS DE CONDUCERE (Obligatoriu)

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja