Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Suntem in cautarea de persoane dornice sa lucreze ca si ingrijitoare de batrani la seniorul Horsta care locuieste in Harburgu. in apropierea lui Bergedorf. Seniorul este simpatic, are 83 de ani, se misca cu umblatorul sau cu ajutorul scaunului cu rotile. Are dementa, osteoporoza sau incontinenta. Are probleme cu inima si sufera de hipertensiune arteriala. Responsabilitati: Ingrijitoarea va conduce casa, adica va face curatenie, va calca, vor spala, va pregati mesele sau va face cumparaturile. De asemenea il va ajuta in toaleta de dimineata si seara, ajutor in imbracare. Ingrijitoarea ii va schimba pampersul-chilotii, va veghea noaptea sau il va muta de la scaun la pat.

Cerinte

Cerinte: Cunostinte foarte bune de limba germana, experienta si implicare in responsabilitati. Candidata trebuie sa fie nefumatoare. Oferim: Candidatilorle oferim: cazare si mancare la locul de munca (camera separata cu televizor si baie), loc de munca legal, acoperirea costurilor de transport, salariu atractiv, premiu pentru o plecare rapida in Germania sau bonus cu ocazia sarbatorilor de 40 de euro pentru fiecare fi la munca.

10 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja