Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam pentru clientul nostru - una dintre cele mai mari si de renume companii din domeniul Ingrijirii la domiciliu din Marea Britanie. Ingrijitorul locuieste in casa batranului / familiei de batrani pe care o are in grija. Responsabilitati: Participarea în activităti sociale şi culturale împreună cu persoana îngrijită; Supravegherea stării de sănătate; Asistarea persoanei în timpul mesei și administrarea alimentelor acestuia - de asemenea pregatirea meselor atat pentru batran, cat si pentru dumneavoastra; Ajutor pentru realizarea igienei corporale (parţială sau totală); Efectuarea cumpărăturiilor; Acordarea de ajutor pentru menaj ușor în casa în care locuieşte beneficiarul (măturare, aspirare, spălare şi călcarea hainelor); Acordare ajutor în problemele cotidiene: trimiterea şi colectarea scrisorilor, comandarea medicamentelor, etc. Salariu si beneficii: Salariu de pana la 80 GBP / zi de lucru (2.400 GBP lunar), in functie de dificultatea plasamentului si a stadiului de sanatate al batranului aflat in grija; Masa si cazare asigurata; Training gratuit; Contract de munca legal semnat cu angajatorul din Anglia.

Cerinte

Cerinte: Cunostinte de Limba Engleza - nivel conversational; Experienta in domeniul Ingrijirii la domiciliu, in calitate de Ingrijitor Live In - minimum 3 luni de zile; Persoana sociabila, comunicativa, calma si cu abilitate si dorinta de a ajuta alte persoane.

5 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja