Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnic, Schönaich, 01.10 Nr de Referință:BR0110 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Căutăm îngrijitoare pentru domn de 88 de ani, 60 kg si160cm inaltime.Are grad de boală 2.Suferă de afecțiuni specifice vârstei , început de demență și incontinență de aceea poartă scutece care trebuie schimbate.Are ușoare probleme cu comunicarea și orientarea.Se deplasează singur prin casă iar pe scari cu ajutorul altei persoane.În casă este disponibil pat de specialitate.Din când în când se trezește noaptea.Domul stă la casă cu soția care nu necesită îngrijire. În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientului intră : ajutorul pacientului în timpul dușului și igienei corporale, pregătirea meselor și efectuarea cumpărăturilor ,ajutorul pacientului la îmbrăcat și dezbrăcat, spălatul și călcatul hainelor, curățenia în casă și menținerea acesteia ,organizarea de activitați în timpul liber al pacientului,acompaniamentul la activitățile de zi cu zi. Persoanele interesate sunt rugate să se contacteze prin e-mail pe numărul de telefon , sau prin formularul de pe sit-ul nostru Va rugăm în cv să treceți clauzula de mai jos Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe. Conform cerintelor Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata de Legea nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai