Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

NU se percep COMISIOANE! Ingrijitorul la domciliu se va deplasa cu ajutorul unei masini dotate cu GPS intre batranii pe care ii are in grija si va locui separat de acestia. De asemenea, va asista persoanele in varsta aflate in grija la toate activitatile necesare asigurarii confortului acestora, fiind astfel responsabil pentru: Pastrarea conditiilor igienico-sanitare; Supravegherea starii de sanatare; Respectarea prescriptiilor medicale si asistarea in procesul de administrare a medicamentelor; Asistarea in activitatile zilnice de imbracare, hrana, igiena, transport, etc. Salariu si alte informatii: Intre 8,4 GBP / ora si 10.70 GBP / ora in functie de zi lucratoare vs. zi weekend / perioada de proba (12 saptamani) vs. dupa perioada de proba - minim 1.500 GBP net pe luna dupa plata cheltuielilor cu chiria si a taxelor. Training gratuit; Suport in identificarea unei locuinte si plata chiriei aferente primei luni in avans de catre angajator; Masina de serviciu; Sedinte de condus cu instructor autorizat platite de angajator; Decontarea combustibil; Posibilitatea de a accesa gratuit training-uri de specialitate in domeniu (ex. dementa); Posibilitatea de a construi o cariera in domeniu si astfel de a obtine certificarele aferente.

Cerinte

Cunoasterea limbii Engleze la un nivel conversational; Permis de conducere categoria B; Atitudine pozitiva si rabdatoare; Persoana responsabila si empatica;

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai