Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie din UK care se ocupa cu ingrijirea persoanelor varstnice si cu dizabilitati. Au 2 centre de ingrijire, ambele in regiunea Wiltshire, in partea de sud-vest a Angliei. In acest moment au angajati 60 de careri, care se ocupa de ingrijirea celor peste 120 de pacienti, atat in centrele de ingrijire cat si la domiciliul pacientilor, unde este nevoie. Descriere profil Conditii salariale: 350 - 500 Lire / saptamana / net Numarul de ore lucratoare/zi: program flexibil, 35 ore/ saptamana garantate Locatia: Wiltshire, Anglia Experienta necesara: experienta in domeniu prezinta avantaj, dar nu este obligatorie Responsabilitati: • activitati specifice unui infirmier ( spalat, ras, imbracat, etc) • oferirea de suport psihic si fizic persoanelor varstnice • pregatirea meselor pentru pacienti • administrarea medicamentelor • utilizarea de echipamente precum: dispozitive de ridicare,aparate pentru mersul pe jos • operatiuni de uz casniz ( ex: stergerea prafului, spalare, aspirarea, pastrarea curateniei in incapere ) • inregistrarea vizitelor la domiciliu • tratarea tuturor persoanelor cu respect și demnitate și asigurarea de servicii echitabile. Alte informatii: • Cazare asigurata de angajator contra cost de la data inceperii contractului de munca • Punerea la dispozitie de autoturism pentru deplasarea la domiciliul pacientilor (pentru o perioada determinata) • Sesiune de orientare si traininguri • Posibilitatea de a lucra ore suplimentare • Program de munca de 6 zile/ saptamana

Cerinte

Cerinte: • Cunostinte de limba engleza la nivel conversational • Detinerea unui permis de conducere cat.B • Disponibilitate la ture de noapte. Limbi straine: Limba Engleza – nivel conversational Educatie: Scoala profesionala /Liceu / Facultate Competente specifice:permis de conducere cat B

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

4 pozitii disponibile 14 persoane au aplicat deja