Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Wide Range Services (wrsjobs.eu) recruteaza pentru posturi de ingrijitori de batrani in Anglia: Descrierea postului Îngrijitorul locuiește in casa clientului. Sarcini zilnice: • Ajutor oferit persoanei îngrijite în rutinele zilnice, acordarea îngrijirilor igienice. • Ajutor pentru realizarea igienei corporale (parţială sau totală). • Participarea în activităti sociale şi culturale împreună cu persoana îngrijită. • Supravegherea stării de sănătate. • Asistarea persoanei în timpul mesei și administrarea alimentelor acestuia (hidratare și hrănire). • Efectuarea cumpărăturiilor. • Acordarea de ajutor pentru menaj ușor în casa în care locuieşte beneficiarul. • Pregătirea micului dejun, a prânzului şi a cinei pentru client şi pentru Dumneavoastră. • Acordare ajutor în problemele cotidiene: trimiterea şi colectarea scrisorilor, comandarea medicamentelor, etc. NU SE PERCEPE COMISION!

Cerinte

Necesită nivel de limbă Engleză mediu/avansat! Oferim: • Salariu competitiv • Training de 5 zile în Birmingham • Cazare și masă oferită • 1-2 ore timp liber/ zi • 28 de zile de concediu plătit / an Candidatul ideal Îngrijitor la domiciliu de tip live-in in sudul Angliei Interviu Skype Începere imediată Se asigură: • Salarizare competitivă, în funcție de starea de sănătate a pacientului Salar brut între £1600 – £2000/ lună • Training asigurat gratuit, cu cazare gratuită în training house • Cazarea și masa sunt asigurate fără costuri pe durata plasamentelor • suport telefonic 24/7 pentru angajați • program full-time sau flexibil, în funcție de nevoile dumneavoastră Cerințe: Cunoștințe de limbă engleză nivel mediu/avansat Nu se cere experiență, dar poate reprezenta avantaj Persoană empatică, cu dorința de a ajuta

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

20 pozitii disponibile 34 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai