Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Conditii munca in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - familia plateste salariul Dvs. in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate. - Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (schimb la doua luni, exeptie cazurile noi unde primul schimb vine la cererea primului ingrijitor). - plata este 40euro (insotire si menaj) - 45euro (menaj si ingrijire corporala o persoana), 50euro (menaj 2 persoane si ingrijire corporala o persoana) - 55 euro pe zi (menaj si ingrijire corporala 2 persoane) minus asigurari (asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident in total 157 euro/luna calendaristica in primii 3 ani de Gewerbe, 191 euro/luna calensdaristica peste 3 ani). Asigurarile obligatorii se platesc de 4 ori /an cumulate lunile lucrate. - traducerile si prima inregistrare Gewerbe sunt gratuite. - comision 300euro/an se platesc din primul salariu. - drumul nu se deconteaza.

Cerinte

Cerinte: - limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire (pentru insotitor nu cerem experienta). Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni la momentul incheierii contactului (daca aveti Gewerbe activ putem renunta la cazier si adeverinta medicala si ne trimiteti e-cardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - adeverinta medicala. - certificat de casatorie sau nastere (in functie de unde provine numele Dvs. de familie). - act identitate (C.I.) scanata color. - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - contract de intermediere (il trimit pe mail). - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz).

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

11 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja