Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Candidatul ideal Health Care Assistant (Infirmier) – Este o persoană care are grijă de bătrâni sau persoane cu dizabilități, în azile private din Anglia. Înainte de a opta pentru jobul de infirmier/ă sau îngrijitor trebuie să știți că, pentru a reuși să îngrijești persoane în vârstă, ai nevoie de foarte multă răbdare și dedicare. Descrierea jobului Agenția Avi-Ad Adult Education a fost înființată în anul 2014 în România și a desfășurat până în prezent cursuri de formare în domeniul educației adulților, în special conexe cu sfera medicală. Din anul 2016, ne ocupăm și de plasarea îngrijitorilor, a asistentelor medicale și a altor tipuri de personal medical în țări ale UE, în Israel, Anglia sau Irlanda. Colaborăm îndeaproape cu grupul izraelian de firme Matan, înființat în anul 1988, care are o lungă și extinsă experiență în îngrijirea la domiciliu și fiind înregistrată la Inspectoratul Teritorial de Muncă Iași. Condiții de lucru: - Se lucrează în azile private de bătrâni, în condiții foarte bune de calitate și igienă, în schimburi atât de zi cât și de noapte; - Salariul este cuprins între £7.5 - £10 pe oră; - Cazarea poate fi, după caz, oferită sau nu de către angajator; - Timp de lucru: min 35 de ore pe săptămână (de obicei se ajunge la 60-70 ore pe săptămână dacă angajatul dorește); - Minim 1 zi liberă pe săptămână; - Concediul de odihna plătit: până în 28 de zile pe an (include sărbătorile legale). Alte informații: - Costuri program: Nu Percepem Comision; - Oferirea de către agenția noastră, la cerere: - a unor calificări necesare locului de muncă (de limba engleză, cursuri de prim ajutor, curs de îngrijire la domiciliu); - a asistenței în crearea unui CV atrăgător, în pregătirea pentru interviu; - Cheltuieli personale: - Bilet avion; - Bani de buzunar.

Cerinte

• limba străină: Engleză - Nivel Mediu/ Conversațional; • au vârsta cuprinsă între 18 – 55 ani; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sănătoase atât fizic cât și psihic; • nu este necesară experiența sau să aveți o calificare, dar constituie un avantaj.

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

5 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai