Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Rentacred-HR.Agency recruteaza candidati pentru posturile de Ingirjitori persoane varstnice. „Ingrijitorul încurajează şi ocroteşte — este pregătit să se îngrijească de bolnavi, de accidentaţi şi de persoanele în vârstă.“ "Sanatatea omului este telul suprem al actului medical. Obligatia ingirjitorului consta in a apara sanatatea fizica si mentala a omului, in a usura suferintele, in respectul vietii si demnitatii persoanei umane, fara discriminari in functie de varsta, sex, rasa, etnie, religie, nationalitate, conditie sociala, ideologie politica sau orice alt motiv" Recrutam ingrijitori, cu sau fara experienta, buni cunoscatori ai limbii engleze, pentru a lucra in cadrul familiilor gazda din Marea Britanie. Se asigura contract pe durata nedeterminata, perioada de proba va fi de 3 luni.Toate persoanele acceptate pentru ocuparea postului beneficiaza de trainig. Cazarea este asigurata prin sprijinul angajatorului. Alte facilitati: concediu de odihna 5-6 saptamani pe an, zile libere (Sarbatorile legale, Craciunul, Ziua Cadourilor), concediu medical platit, suport in obtinerea documentelor , mentor,preluare de pe aeroport la sosire.Salariul se plateste in regim de tarif orar, intre 7,60 si 9.80 GBP/ora. Saptamanal se lucreaza 48 ore. Persoanele interesate sunt rugate sa aplice inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre. Aplicatii va consta in CV redactat in limba engleza, foto tinuta decenta.Persoanele selectate vor fi supuse unui interviu cu reprezentantul angajatorului.

Cerinte

Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu; Varsta cuprinsa intre : 20 si 50 de ani; Stare de sanatate buna; Acceptarea conditiilor prezentate de catre recrutor;

10 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja