Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată ingrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă. Responsabilităţi: -documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e -îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor -participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice -însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora. Oferta salariala si beneficii: un salariu de bază brut mai mare decât salariul tarifar începând de la 1.600,00 euro 1.000,00 euro brut primă de loialitate în cazul recunoaşterii legale în Germania bonificaţie suplimentară pentru o masă pe zi bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare organizarea şi asigurarea cazarii organizarea şi plata transportului program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. individuale O persoană de contact consacrată de asistenţă medicală, vă stă la dispoziţie şi în afara programului de lucru.

Cerinte

-pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor/oare persoane vârstnice, -îngrijitor/oare bolnavi sau mai mulţi ani de experienţă profesională -cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare -cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate -siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii -flexibilitate si disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

5 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai