Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Inregistrare de firma – ЕООD, SRL, SА, companii offshore 1. Соntabilitate • Primirea, analiza si clasificare a documentelor contabile primare; • Prelucrare si contabilizare a documentelor primare cu ajutorul unui software specializat de contabilitate si business; • Prelucrarea decontarilor de casa si banca ale Comitentului; • Сrearea de documente contabile si registre secundare, conform legislatiei in vigoare; • Alcatuirea unor rapoarte periodice pentru creante de la clienti si obligatiile catre furnizori-la solicitarea Comitentului; • Prelucrarea datelor cu produs contabil care utilizeaza rapoarte de consum in in diferite formate de fisiere populare (.pdf, .doc, .xls) сu posibilitate de schimb de informatie pe cale electronica • Primirea si clasificare activelor de lunga durata a societatii ale Comitentului, alcatuire de plan contabil si de amortizare fiscala, calcularea amortizarilor datorate; • Contabilizarea cheltuielilor pentru salarii de munca, asigurari sociale si impozite; • Pregatirea lunara a rapoartelor pentru cumparari si vanzari si Raportul-declaratie dupa LTVA si depunerea lor pe cale electronica; • Raportarea stocurilor; • Urmarirea stocului; • Consultatii pe probleme contabile; • Alcatuirea statelor de plata lunare si anuale; • Alcatuirea de rapoarte contabile anuale; • Intocmirea documentelor necesare si rapoarte pentru inspectii si controale efectuate, referitoare la perioade, in care Cabinetul a fost deschis pentru deservirea contabila a Comitentului; • Aranjare si arhivare dupa un sistem ales pentru delimitarea tipurilor de documente .

Cerinte

1. Соntabilitate • Primirea, analiza si clasificare a documentelor contabile primare; • Prelucrare si contabilizare a documentelor primare cu ajutorul unui software specializat de contabilitate si business; • Prelucrarea decontarilor de casa si banca ale Comitentului; • Сrearea de documente contabile si registre secundare, conform legislatiei in vigoare; • Alcatuirea unor rapoarte periodice pentru creante de la clienti si obligatiile catre furnizori-la solicitarea Comitentului; • Prelucrarea datelor cu produs contabil care utilizeaza rapoarte de consum in in diferite formate de fisiere populare (.pdf, .doc, .xls) сu posibilitate de schimb de informatie pe cale electronica • Primirea si clasificare activelor de lunga durata a societatii ale Comitentului, alcatuire de plan contabil si de amortizare fiscala, calcularea amortizarilor datorate; • Contabilizarea cheltuielilor pentru salarii de munca, asigurari sociale si impozite; • Pregatirea lunara a rapoartelor pentru cumparari si vanzari si Raportul-declaratie dupa LTVA si depunerea lor pe cale electronica; • Raportarea stocurilor; • Urmarirea stocului; • Consultatii pe probleme contabile; • Alcatuirea statelor de plata lunare si anuale; • Alcatuirea de rapoarte contabile anuale; • Intocmirea documentelor necesare si rapoarte pentru inspectii si controale efectuate, referitoare la perioade, in care Cabinetul a fost deschis pentru deservirea contabila a Comitentului; • Aranjare si arhivare dupa un sistem ales pentru delimitarea tipurilor de documente .

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 10 - 20 ani

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja