Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Descriere post : Inspectorul de Resurse Umane are rolul de a asigura recrutarea, informarea, integrarea si dezvoltarea angajatilor companiei. Responsabilitati: - Recrutarea si selectia de personal in functie de necesitatile societatii; - Intocmirea formelor de angajare (completare de formulare, contract individual de munca, fisa cu datele personale, fisa de post, etc.) si verificarea ca in dosarul personal sa existe toate documentele necesare dosarul oricarui angajat; - Intocmirea actelor aditionale contractului individual de munca, a formelor de desfacere a contractului individual de munca (diecizie de desfacere a contractului individual de munca, nota de lichidare, etc); - Transmiterea catre departamentul extern de contabilitate in vederea inregistrarii a contractului individual de munca, a actelor aditionale, a deciziei de desfacere a contractului individual de munca sau orice alte modificari survenite in contractul de munca al angajatilor in registrul de evidenta al salariatilor ; - Intocmirea de adeverinte solicitate de salariati pentru medicul de familie, adeverinte de vechime , etc; - Intocmirea, verificarea si operarea pontajelor societatii ; - Administratrea si evidenta concediilor efectuate si asigurarea desfasurarii controlului de medicina muncii pentru angajatii societatii ; - Transmiterea la timp si corect a informatiilor si documentelor necesare catre institutille publice precum ITM, ANOFM, CASS, Casa de Pensii, etc ; - Transmiterea la timp si corect a informatiilor si documentelor catre departamentul extern de contabilitate al societatii ; - Tratarea cu promptitudine a solicitarilor angajatilor societatii ; - Participarea la toate proiectele de HR ale societatii ; Beneficii : - Salariul : 1.200 Lei net minim - In vederea desfasurarii activitatii societatea ofera telefon de serviciu si laptop.

Cerinte

- Experienta de cel putin 5 ani in domeniu; - Atestat de Inspector Resurse Umane; - Experienta in recrutarea de personal (recrutarea de personal tehnic reprezinta un avantaj); - Cunostinte foarte bune bune de legislatie a muncii; - Cunostinte de operare MS Office ; - Limba engleza la nivel conversational; - Bune abilitati de comunicare ; - Atitudine pozitiva, proactiva si diplomata ; - Atentie la detalii, organizare, responsabilitate si seriozitate.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai