Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Centru de fitness din Doha, Qatar angajeaza instructori fitness (antrenori personali ) pentru a implementa programele speciale ale centrului fitness, care au ca obiectiv schimbarea stilului de viata al clientilor acestuia, programe special concepute pentru fiecare client in parte, bazate pe imbunatatirea nutritiei, pierderea in greutate si tonifierea masei musculare. Candidatul ideal va educa, motiva si indruma clientii in a-si stabili si indeplini obiectivele specific de transformare fizica. Antrenorul va studia si va executa programele stabilite si va contribui la perfectionarea si dezvoltarea centrului , adaugandu-i viziune si valoare. Antrenamentele vor cuprinde exercitii independente, cu informatii complete despre executarea lor si folosirea echipamentelor, precum si despre obtinerea si mentinerea unui stil de viata sanatos si activ. Responsabilitati: - Conduce sesiunile de antrenament, conform programelor concepute de centrul fitness; - Calitatea antrenamentului trebuie sa fie in concordanta cu o cerinta minima de pierdere in greutate, cel puțin 11 kg la barbați și 7 kg la femei, in cadrul Programului de Transformare de 12 saptamani. O sesiune nu poate depași 4 persoane într-un grup. Antrenorii vor trebui sa urmareasca si sa raporteze evolutia clientilor, prin inregistrarea profilelor care cuprind fotografii, orare si testimoniale. - Ofera sprijin si suport fiecarui client, in functie de obiectivele acestuia; - Stabileste orarul sedintelor, in functie de programul fiecarui client; - Promoveaza programele si serviciile centrului pentru a-si atinge numarul de clienti target, si anume 23 clienti; - Va fi instruit si va lucra intr-un mediu prietenos, alaturi de colegii si supervizorii lui; - Va purta o uniforma speciala in timpul orelor de lucru. - Job-ul presupune rezistenta fizica mare, capacitatea de a face demonstratii de exercitii fizice si abilitatea de a manevra greutati ; - Se lucreaza cu grupe de 4 persoane si se efectueaza minimum 6-8 sesiuni pe zi; - Antrenorii vor lucra la salile de sport partenere din cadrul hotelurilor de 4-5 stele sau din cadrul blocurilor de apartamente. Salariul NET lunar poate ajunge la 3000 Euro; ALTE BENEFICII: - Contract pe o perioada de 3 luni ( de proba), apoi se semneaza contract permanent; - Transportul, asigurare medicala, cazarea si mancarea sunt oferite gratuit, fiecare antrenor va beneficia de autoturism pentru a se deplasa la diferitele locatii pentru a sustine sesiunile de antrenament. -Interviul cu angajatorul va avea loc pe Skype; -Agentia noastra de recrutare nu percepe taxe/comisioane pentru acest post;

Cerinte

- Experienta pe o pozitie similara; - Diploma/certificat in domeniu obligatoriu; - Cursuri de nutritie si primul ajutor reprezinta un avantaj. - Cunostinte solide de exercitii fiziologie, kinetoterapie si anatomie; - Cunoasterea tuturor aparatelor de exercitii dintr-o sala de fitness; - Cunostinte de prevenire a accidentelor si metode de recuperare; - Abilitati de comunicare si capacitatea de a instrui și de a preda; - Capacitatea de a lucra independent, cu supraveghere minima; - Cunostinte din domeniul diferitelor tipuri de sporturi. - Engleza (Fluent) - Araba (Reprezinta un avantaj)

5 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja