Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană energică cu spirit comercial și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Comercial din Iasi. Pentru reușita în această misiune este nevoie de : - Experiență în domeniul comercial (achiziții/vânzări); - Bune abilități de comunicare, convingere și negociere prin telefon; - Capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții; - Abilităţi foarte bune de comunicare în limba engleză / italiană / spaniolă / germană / greacă (minim B2). - Cunoașterea limbii franceze constituie un avantaj; - Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP.

Cerinte

În calitate de international trade specialist, principalele tale misiuni vor fi : - Prospectarea prin telefon de noi parteneri, pentru a asigura dezvoltarea protofoliului de furnizori activi în zona alocată; - Identificarea interlocutorilor decidenţi pentru a le propune soluţii de revalorizare a stocurilor de marfă; - Constituirea unui dosar de achiziție care să conțină toate detaliile referitoare la: cantități de mărfuri, condiții de vânzare, eșantioane și poze în vederea luării unei decizii privind achiziția de mărfuri; - Urmărirea procesului de achiziție în scopul optimizării și concretizării acestuia, respectând astfel obiectivele stabilite; - Negocierea condițiilor de cumpărare cu furnizorii (preț, cantitate, termen de plată, condiții transport) cu respectarea condițiilor impuse de către şeful de produs; - Crearea și actualizarea fișelor de furnizori din baza de date în vederea asigurării corectitudinii informațiilor și facilitarea prospectărilor ulterioare; - Participarea la conferințe, prezentări de firme, târguri de specialitate în vederea prezentării activității companiei și a detectării de posibili parteneri printre furnizorii prezenți. Beneficii : - Formare la nivel internaţional ; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Limbi straine necesare Spaniola, Germana, Italiana

30 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja