Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Esti la inceput de cariera si doresti sa te perfectionezi in domeniul IT / Networking si sisteme de operare precum Linux? Pentru aceasta iti propunem un Internship , ale carui obiective sunt: - asimilare de cunostinte de infrastructura IT si Networking - asimilare cunostinte elementare despre servere Linux - posibilitate de invatare si practica pe echipamente dedicate - posibilitate de angajare in domeniu dupa finalizarea internship-ului

Cerinte

Esti candidatul ideal pentru ca: - Esti dedicat pentru a-ti imbunatati abilitatile tehnice si pentru a asimila noi cunostinte - Ai finalizat studii in domeniul Automatica, Informatica , Tehnic sau alte domenii conexe - Ai cunostinte minime de infrastructura IT - Ai cunostinte cel putin medii ale limbii engleze - Ai cunostinte excelente si abilitati de operare calculator Materialele studiate si cunostintele dobandite in urma programului de internship, vor putea fi utilizate in vederea obtinerii certificarii LPIC-1 (Linux Proffessional Institute)

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai