Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- administrare continut canale Social Media (Facebook, Twitter, G+, Pinterest, etc.) - structureaza si documenteaza informatiile brute spre a le posta online - testeaza, verifica, redacteaza continutul web conform regulilor de optimizare pentru motoare de cautare - administrare continut canal YouTube.com - administrare blog - activitati de monitorizare si raportare

Cerinte

Cerinte - student/a anul 2 sau 3 la Comunicare, PR, Marketing, Turism, sau chiar Jurnalism - o buna cunoastere a Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, Instagram - o persoana comunicativa, optimista, dornica sa invete si sa se dezvolte profesional - cunostiinte foarte bune de operare PC - cunostiinte avansate de limba engleza (scris, citit, vorbit) - persoana organizata / atenta la detalii Beneficii Oferite Primesti la final o recomandare din partea noastra cu detalii despre activitatile in care te-ai implicat, iar daca performantele tale vor fi pe masura, vei avea posibilitatea angajarii full-time. Programul este de 8 ore pe zi, iar luna a treia este platita.

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja