Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Iti doresti o experienta utila si placuta inca din timpul studentiei, care sa-ti deschida calea catre jobul pe care ti-l doresti? Acest internship e conceput exact pentru tine! Stim cat de complicat e sa faci trecerea de la facultate la un loc de munca, insa oportunitatea pe care ti-o propunem e exact puntea de care ai nevoie! Vei avea posibilitatea sa cunosti si sa fii implicat in: - definire tema tehnica proiecte si realizare caiete de sarcini, studii de fezabilitate; - elaborare proiecte electrice de actionare si automatizare (scheme electrice monofilare/multifilare, planse tehnice etc.); - prospectare furnizori aparataj electric; - definire filozofii de control si programare PLC/HMI/VSD; - uzinare tablouri electrice de actionare si automatizare; - realizare teste FAT si asistenta tehnica la punere in functiune onsite. Astfel, VEI BENEFICIA de: - suport, coordonare si instruire din partea departamentului de automatizari; dezvoltare profesionala continua datorita mediului creativ si cu provocari; - o echipa prietenoasa; - alte beneficii-surpriza pe care le vei afla la interviu; - posibilitate de angajare dupa perioada de internship (perioada o stabilim impreuna, in functie de disponibilitatea ta).

Cerinte

Daca: - esti pasionat de domeniul electro/automatizari; - esti o persoana responsabila, integra, atenta la detalii; - iti place sa identifici solutii fezabile tehnico-economic, sa te implici in munca ta si sa fii proactiv; - ai absolvit facultatea sau esti la master (UTCN-preferabil automatizari / electrotehnica / energetica / mecatronica) si vrei sa iti dedici cateva ore pe zi (program part-time care se va discuta la interviu) pentru o invatare practica, recompensata; - cunosti limba engleza cel putin la nivel mediu; - vrei sa te dezvolti si sa lucrezi la proiecte reale, interesante?

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai