Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Monitorizeaza derularea procesului de forecast si lansare; Monitorizeaza transferurile intre depozitele regionale ale companiei; Se asigura de continuitatea procesului de livrare si concordanta acesteia cu strategia stabilita la nivel de companie; Analizeaza zilnic planificarea lansarii, transferurile, numarul comenzilor si datele estimarii si stabileste produsele care au avut erori de estimare; Raporteaza shortage-urile zilei anterioare catre Coordonatorii de livrare si Managerii de fabricatie; Analizeaza si grupeaza explicatiile primite si stabileste cauzele shortage-urilor; Monitorizeaza si compara lunar evolutia shortage-ului si grupeaza pe categorii de produse, luni si ani; Evalueaza stocurile de produse finite si asigura disponibilitatea acestora; Propune reimprospatarea sau diminuarea stocului pentru evitarea situatiilor de retur; Asigura suport si pentru activitatile conexe departamentului: necesarul de ambalat produse finite, estimari vanzari, lansare in fabricatie si necesare de aprovizionat materii prime, auxiliare si etichete; Urmareste indicatorii de performanta (calitaiv/cantitativ) stabiliti cu seful direct. Profilul candidatului Persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, relationare si negociere; Capacitatea de a lucra in echipa, precum si abilitati de coordonare a grupului de lucru; Persoana organizata si atenta la detalii; Abilitatea de a se adapta si a rezolva situatii neprevazute si capacitatea de a lucra cu termene limita; Motivatia de a invata si de a se autodezvolta intr-un mediu profesional.

Cerinte

Absolvent de studii superioare (de preferat economice, cibernetica, informatica sau matematica); Experienta in planificarea productiei si stocurilor (min. 1 an); Nivel mediu al limbii engleze – atat scris cat si vorbit; Nivel mediu – avansat al pachetului Microsoft Office (Excel, PowerPoint); Beneficii Salariu atractiv Posibilitatea de a lucra cu o echipa experimentata, intr-o companie de prestigiu

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai