Detalii loc de munca

Descrierea jobului

VPL Healthcare recruteaza pentru pozitiile de Farmacist si de Farmacist Sef, pentru o companie farmaceutica care gestioneaza un lant de farmacii cu acoperire nationala. Locatie : Sibiu Candidatul ideal: Persoana dinamica, sociabila si dornica sa lucreze intr-o echipa tanara, cu o disponibilitate de munca pe termen lung, care sa accepte provocarea de a veni in ajutorul pacientilor printr-o consiliere profesionista si crearea unei relatii solide.

Cerinte

Farmacist Cerinte: • Cunostinte privind activitatea farmaceutica • Microsoft Office • Cunoasterea legislatiei in domeniu • Aptitudini de comunicare, persuasiune, consiliere • Aptitudinea de a lucra cu documente • Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor • Acordare si transmitere de informatii Responsabilitatile principale vor fi consilierea pacientilor, eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, prepararea, conservarea si eliberarea produselor magistrale. Farmacist Sef Candidatul ideal: - studii superioare specifice domeniului farmaceutic finalizate; - experienta pe o pozitie de farmacist de minim 3 ani; - persoana cu o vechime de minim 2 ani pe o pozitie similara; - cunostinte de operare PC - nivel mediu; - capacitate dovedita de aplicare a regulilor de buna practica farmaceutica; - abilitati de conducere dovedite prin rezultatele obtinute in coordonarea echipei din farmacie Responsabilitati: - activitatea de supraveghere, coordonare si control a activitatii colegilor farmacisti si asistenti de farmacie; - gestionarea, supravegherea si instruirea personalului / activitatii farmaciei; - activitati specifice postului de farmacist; - intomcirea si verificarea situatiilor / documentelor financiare si raportarea oricaror modificari in activitatea farmaciei.

10 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja