Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană riguroasă, cu bune cunoştinṭe de fiscalitate şi drept comercial, pentru a se alătura echipei noastre din Bucureşti. În calitate de Jurist junior în Veo, principalele tale responsabilităţi vor fi: - Analizarea şi aprobarea contractelor existente între firmă şi furnizori/clienţi şi adaptarea conform legislaţiei comerciale şi fiscale, precum şi intereselor firmei; - Identificarea și soluţionarea problemelor apărute în activitatea firmei, din punct de vedere legal; - Consilierea celorlalte departamente cu privire la actele normative în vigoare; - Menținerea relației cu instituțiile statului. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Studii superioare finalizate în domeniul juridic, studiile masterale constituie un avantaj; - Experienṭă juridică de 1 - 3 ani în domeniul dreptului comercial; - Competenţe privind principiile fiscalităţii; - Bune cunoștințe de limba franceză și limba engleză; - Disponibilitate pentru deplasări în Franṭa; - Capacitate de analiză și sinteză, abilităţi de relaționare și comunicare, spirit antreprenorial.

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja