Detalii loc de munca - Norvegia

Descrierea jobului - Norvegia

Ai calificare de asistent medical si iti doresti un job in Norvegia ? Inscrie-te pentru o evaluare si posibilitatea de a participa la un curs gratuit de Norvegiana. Norvegia are nevoie de peste 13.000 Asistenti Medicali in urmatorii 15 ani ? Norvegia este a doua tara din Europa care ofera cea mai mare salarizare pentru asistentii medicali? Work Experience iti ofera oportunitatea acum unui job stabil, pe termen lung si remunerat corespunzator in cadrul sistemului de sanatate de stat norvegian. Impreuna cu partenerii nostri am implementat un modul de curs de 8-9 luni de zile in care iti oferim tot suportul pentru a ajunge la nivelul de limba norvegiana solicitat de clientii nostri. Cursurile se pot efectua si online, via Skype. Costul cursurilor este oferit gratuit si se deduce ulterior esalonat din salar, doar in evantualitatea in care vei finaliza cursul si vei obtine un contract de munca in Norvegia. Ai nevoie de echivalarea diplomei de asistent medical in Norvegia? Iti oferim tot suportul nostru pentru inregistrarea la SAK (Statens Authorisajons Kontor), institutia corespondenta OAMMR. Vei beneficia de consultanta intocmirii dosarului si plata taxei de inregistrare a aplicatiei. Oferta: - Contract de munca incheiat in Norvegia, la un centru de ingrijire a varstnicilor si a persoanelor cu dizabilitati, pe perioada nedermintata; - Salariu pe ora este de 203 NOK ~ 21.88 EUR. Norma orara minima in Norvegia este de 35 ore/saptamana insa se asigura ore suplomentare pana la 40 - 50 de ore lucratoare pe saptamana; - Spor de noapte, 56 NOK/oră ~ 6 EUR/ora. Sporul de noapte se acordă de la ora 17.00 până la ora 06.00; - Spor pentru sărbători legale, 50 NOK/oră ~ 6/ora. Sporul pentru sărbătorile legale se plătește pentru timpul lucrat începând cu zilele de vineri de la 12 pm până duminică la 12 pm. Sporul este de 133 % din salariul orar obișnuit; - Cazarea, contra cost 6500 NOK ~ 700 EUR / luna primiele 6 luni, apoi 3500 NOK ~ 375 EUR / luna; cazarea este in case de tip shared house unde aveti dormitor propriu insa impartiti cu alte asistente medicale camera de zi, bucataria si baia. Casele sunt full utilate, toate utilitatile incluse (inclusiv internet) si toate taxele incluse; - Contracte de munca semnate pe perioada nedeterminata, 12-24 luni dar pentru inceput se cere un angajament la minim 6 luni dupa care continuarea contractului se face la intelegerea amiabila intre azil si asistent; - Biletul de avion platit la inceput de contract si tot la 6 saptamani pentru a reveni in tara; - Suport in recuperarea taxelor platite catre statul norvegian la sfarsit de an fiscal; - Servicii gratuite si suport prompt din partea WE si a partenerilor nostri norvegieni pe toata durata contractuala. Daca oferta corespunde asteptarilor tale si doresti sa ai posibilitatea de a urma un curs gratuit de limba norvegiana te rog sa ne trimiti prin email un CV in limba engleza cu poza in care sa mantionezi toata experienta ta din domeniul medical precum si studiile si motivatia pe care o ai sa alegi o tara precum Norvegia, nu uita nici de o poza recenta si de a mentiona data nasterii si anul in care ai absolvit scoala de asistent medical.

Cerinte

- femei si barbati cu varsta intre 23 si 46 ani; - diploma de asistent medical; - cunostinte de limba norvegiana, nivel B1 sau dorinta de a urma cursul de limba norvegiana; - disponibilitate la relocare in Norvegia pe termen lung, ideal 27 de luni cu posibiliotate de concediu de 7-10 zile pe care sa le petreceti in Romania dupa fiecare 6 saptamani petrecute in Norvegia la munca.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

50 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja