Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Auxila-Pflegepartner GmbH & Co. KG, cu sediul in Germania, doreste sa angajeze cu contract de munca asistenţi medicali în spitale, clinici şi centre de îngrijire vârstnici în Germania. Va oferim curs de limba germana cu examen Telc acreditat. Salarul minim brut anual este cuprins între 20.000 Euro si 30.000 Euro + sporuri. Se ofera bonusuri şi beneficii. Interviul are loc telefonic, direct cu reprezentantul firmei din Germania, in limba romana. Principalele servicii incluse sunt: - recunoaşterea diplomei de asistent medical în Germania - contract de munca pe post de asistent medical cu plata asigurarilor sociale - curs acreditat de limba germana - consiliere şi suport pentru interviuri şi integrare Nu percepem comision pentru intermediere. Inscrieţi CV-ul direct pe site.

Cerinte

- Diploma de asistent medical generalist (asistenta medicala). - Flexibilitate şi spirit de echipǎ - Disponibilitatea de muncǎ în schimburi Sarcinile includ printre altele: - Aplicarea standardului de expert in domeniu - Promovarea calitǎţii vieţii - Utilizarea documentaţiei medicale electronice.

16 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja