Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Business Activ Consult Recruteaza Junior Consultant IT pentru Germania NU SE PERCEPE NICI UN COMISION PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA Locatia: Munchen- Bavaria, Germania Descrierea postului:  Efectuarea conceptelor si solutiilor de specialitate, in primul rand pentru clientii din domeniul de asigurari  Colectare de informatii si creare de modele tehnice  Consiliere si sprijin clientilor in implementarea si integrarea de sisteme IT  Analiza si optimizarea de afaceri si a proceselor IT  Interfata intre IT si afaceri  Munca intr-o echipa tanara, foarte motivata si o echipa internationala Oferta:  Program de cursuri specifice de formare la inceputul si la oportunitatile de training in desfasurare, sub indrumarea unui antrenor personal  Munca captivanta si diversificata  Excelente oportunitati de dezvoltare pe termen lung in cadrul companiei  Pentru aceasta pozitie se ofera o suma minima de 40.000,00 EURO brut/an.  Plata excedentara a pietei este in conformitate cu calificarea profesionala si experienta.

Cerinte

Calificari:  Experienta: intre 0-2 ani. Pot aplica si proaspat absolventi cu studii superioare  Studii superioare (in economie), in informatica  Experienta initiala in domeniul de consultanta sau intr-o companie mare in domeniul de gestionare si cerintele de proiect de inginerie benefica  Intelegerea sistemelor potrivite IT si configuratia lor  Experienta in asigurari sau servicii financiarere constituie un avantaj, dar nu este esentiala  Abilitati de comunicare si abilitati analitice si conceptuale bune  Aspect placut si orientare catre client  Initiativa, independenta si spirit de echipa  Limba Germana si Engleza la nivel avansat si cunoasterea altor limbi constituie un avantaj  Disponibilitate de a calatori in Europa pentru proiecte

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

15 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai